Načítání obsahu...

Volný čas

Využijte jedinečné polohy hotelu Bartoš a poznejte krásy valašského regionu. Aktivní dovolenou v Beskydech si užijete v jakémkoliv ročním období. Na své si přijdou milovníci horské turistiky, lyžování, cyklistiky, rybaření, myslivosti i vyznavači relaxace a odpočinku.

Aktivity ve Frenštátě pod Radhoštěm: Aquapark a krytý bazén, Pohankový mlýn, Tenisové kurty, Radniční věž, Sportovně-relaxační centrum, Naučná stezka Beskydské nebe – život v korunách stromů, Skokanský areál, Muzeum, Jízdárna

Aktivity v okolí: Historické město Štramberk, Technické muzeum Tatra v Kopřivnici, Valašský skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, Karlovická sklárna

Beskydská turistika

Z Frenštátu pod Radhoštěm se autem, vlakem i autobusem můžete vydat s celou rodinou nebo přáteli na výlet do přírody. V okolí Frenštátu pod Radhoštěm najdete řadu turistických zajímavostí:
Socha Radegasta na hoře Radhošť

Socha Radegasta na hoře Radhošť

Vydejte se za tajemným a legendárním slovanským bohem Radegastem, jehož domovem byla od pradávna hora Radhošť. Podle slovanských legend Radegast přicházel v přestrojení mezi obyčejné lidi a nechával se hostit – symbolizoval boha pohostinnosti, úrody, hojnosti. Jeho jméno a podobu nese známé české pivo Radegast. Sochu můžete obdivovat na hřebenové cestě po Radhošti mezi kaplí sv. Cyrila a Metoděje a Pustevnami.
Více informací

Lyžařské středisko Pustevny

Zavítejte do lyžařského střediska vzdáleného jen 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Na své si zde přijdou začátečníci i zkušení lyžaři. Výběr ze 6 udržovaných sjezdových tratí různých obtížností potěší každého lyžaře. Pro snowboardisty je zde také oblíbený snowpark. Denně je v provozu 2 sedačková lanovka s vleky. V okolí Pusteven najdete také 44 km dlouhé upravované běžecké trasy a také závodní okruhy.
Více informací
Lyžařské středisko Pustevny
Hora Radhošť - tajemná hora s pohanskou minulostí

Hora Radhošť - tajemná hora s pohanskou minulostí

Vydejte se na výlet na horu Radhošť, symbol CHKO Beskydy. Čekají na vás dech beroucí výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky, Malou i Velkou Fatru. Vrcholu dominuje kaple a sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kříž a televizní vysílač.
Více informací

Naučná stezka Beskydské nebe

Na stezce dlouhé 1 800 m zhlédnete jedinečné expozice a naučné zastávky s 8 hlavními informačními panely. Atraktivní formou se dozvíte o historii a současném dění na Horečkách. Mezi nejoblíbenější části stezky patří například vzdušný chodník dlouhý 85 m, na němž se seznámíte s životem v korunách stromů. Pod střechou amfiteátru na vás zase čeká expozice se siluetami dravých ptáků.
Více informací
Naučná stezka Beskydské nebe
Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm

Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm

Bavte se a vzdělávejte v Muzeu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ve třech výstavních síních můžete zhlédnout celkem 9 expozic zaměřených na lidové umění, historii a vývoj řemesel, historii společenského života v regionu. Expozice doprovází audiovizuální projekce a krátkodobé tematické výstavy. Výstavy jsou zajímavé jak pro děti, tak i pro dospělé.
Více informací

Pohankový mlýn ve Frenštátě pod Radhoštěm

Přijďte se podívat, jak se tradičním mechanickým způsobem loupe pohanka a ochutnejte pohankové výrobky. Mlynáři z rodu Šmajstrlů zde melou pohanku již po 4 generace, a to od roku 1861. Prohlídku mlýna s průvodcem stačí předem telefonicky dohodnout. Kromě zážitku si z exkurze můžete odnést také zdravé pohankové výrobky, které jsou pro návštěvníky k prodeji.
Více informací
Pohankový mlýn ve Frenštátě pod Radhoštěm
Velký Javorník v Beskydech - pohleďte z rozhledny na vrcholy Beskyd

Velký Javorník v Beskydech - pohleďte z rozhledny na vrcholy Beskyd

Poznejte nejvyšší vrchol Věřovických vrchů, Velký Javorník, kam vede turistická trasa přímo z Frenštátu pod Radhoštěm. Na severozápadních svazích hory můžete vidět skalní stěny a velké balvany, které spadají do rezervace Velký Kámen. Na vrcholu stojí dřevěná rozhledna vysoká bezmála 26 metrů. Je volně přístupná po celý rok. Za dobré viditelnosti dohlédnete z Javorníku až do Jeseníků, Oderských vrchů nebo na Ostravsko. Hlad a žízeň zaženete v turistické chatě, která je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Beskydech.
Více informací

Tipy na zajímavosti a výlety vám ochotně zprostředkuje náš personál! U nás bude vaše dovolená v Beskydech nezapomenutelná.